Bu Blogda Ara

2 Ekim 2019 Çarşamba

80'lerden Meçhul Bir Sarı


Blogda epey bir zamandır, unutulmuş, eski dergi veya gazete sayfalarında kalmış, akıllardan çıkmış formalara yer vermiyorduk. Bir sebepten Galatasaray Dergisi'nin eski sayılarını karıştırırken, bu sarı forma ile karşılaştım. Mehmet Şenol'un kaleme aldığı, 1987-88 sezon açılışı ile ilgili yazıdan. Fotoğrafların Kemal Onar arşivinden alındığı belirtilmiş.

Stat dolu. Her yer bayraklarla donatılmış. Tüm branşların kaptanları, kazandıkları kupalarla yerini almış. Genç takım oyuncuları seyirciye sunuluyor. A Takım'ın üstünde sarı bir forma. Arma yok, üretici firma logosu da yok. Yalnızca TürkBank reklamı. Altlarında kırmızı şort ve sarı çoraplar. Kombinasyon olarak gayet hoş. İlk bakışta o sezonun ya da önceki sezonun formalarından biri olarak düşünülebilir. Fakat eldeki verilere bakınca, böyle bir forma giyilmemiş gibi. Herhangi bir yanlışlık olmaması için blogdaki kayıtlardan 80'lerde giyilmiş tüm formalara baktım ama böyle bir formamız yok.


Daha eski bir tarih olsa, arma bulunmaması belki normal karşılanabilir. Fakat üretici firma logosu da yok. Önceki 3 sezonda ağırlıkla Adidas kullanılmış. Ki burada da şort ve çoraplar Adidas zaten.

Herhangi bir maçta böyle bir forma giyilmediği verisi elde var diyebiliriz, az-çok. O halde bu formanın sezon açılışına özel olarak üretildiği fikrine de pek uzak değiliz. Fakat onu da kesin olarak söyleyemeyiz, çünkü elde net bilgi yok. Sezon açılışı için neden düz sarı forma yaptırılıyor mesela, belki de asıl soru bu.

Hiç yorum yok :

Copyright © 2010-2014 galatasarayformalari.com - Tüm Hakları Saklıdır