Bu Blogda Ara

3 Şubat 2017 Cuma

2017-2018 SEZONU TAHMİNİ FORMALARI

Çok uzun bir aradan sonra yazı girmenin heyecanını yaşıyoruz. Konumuz yeni sezon formaları... 2017-2018 sezonunda; alınan bilgilere, forumdan konuşulanlara göre giyilmesi muhtemel, TAHMİNİ formaları paylaşmak istedik.

Geçen sezonun son aylarında Twitter hesabımız üzerinden yeni sezon tahmini formalarını paylaşmıştık sizlerle. Biraz daha detay bilgiler içeren 2. duyuruyu da blog üzerinden yapalım istedik.

Önümüzdeki sezon Nike döneminden artık alıştığımız üzere 3 formamız olacak. Parçalı iç saha forması, deplasman forması ve alternatif renk 3. forma...

Çizimlerde detayları rahatça seçebildiğiniz için çok ayrıntıya girmeden 3 formayı aldığımız bilgilere göre bir değerlendirelim;

Çizimler ekibimizden Ayberk Paralı'ya aittir. aldığımız duyumlara göre renk ve desenleri uyguladık, değişebilir.

İç Saha Forması:


Nike'ın güzel yanlarından biri Parçalı formadan vazgeçmemesi. 2014-2015 sezonundaki 3 bantlı forma harici tüm sezonlarda parçalı hep ön planda oldu. Parçalıdan vazgeçmemesi ne kadar güzel bir düşünce ise "Tam Parçalı" Galatasaray formasını bize yalnızca 1 kez yapması da o derece kötü. Yeni sezonda da, alınan bilgilere göre, olması gereken görüntüden uzak bir parçalı giyeceğiz. Forma genel hatları ile 2015-2016 parçalı formasına benziyor, ortadan ayrılmış "2 parça" görüntüsüne sahip. En dikkat çeken tasarım detayı ise formaya zıt şekilde eklenen ortadaki kalın bant. Nike hayatımıza girdiğinden beri alıştığımız kırmızı sırt da bu yıl sarı olacak.

Deplasman Forması:


Nike'ın yine sevdiğim bir özelliği tasarımlarında, özellikle deplasman forması tasarımlarında fazla detaya girmeden, sade formalar yapması. Önümüzdeki sene de yine sade bir beyaz forma kullanacağız gibi gözüküyor. Beyaz formanın deplasman forması tarihimizde epey oturmuş bir yeri var. Bu sebeple çoğunlukla tercih edilmesini ben başarılı buluyorum. Önümüzdeki sene de dahil olmak üzere 7 yıllık Nike sürecimizde 4. kez beyazın tercih edilecek olması bence güzel. Formadaki tasarım detayı Euro 2016'da ilk kez Nike Milli formalarında gördüğümüz kol detayına sahip. Koldaki detayın sarı tercih edilmesi, açık renk deplasman forması özelliğini kaybetmemesi açısından önemli.

3. Forma:


Yine Nike'tan alıştığımız üzere 3. formamız, Nike'ın gelecek sezonki elit kategori takımlarına uygulayacağı tasarıma sahip olacak gibi gözüküyor. Geometrik desen ve kamuflaj arası bir ana tasarım detayına sahip. Bana göre artık sıkmış olan Mor tonları bu formada da mevcut. Moru bu kadar ön planda tutması çok doğru değil. Son 4 sezonun 3'ünde mor tercih edilecek olması taraftarı da kızdıracak gibi duruyor. Açık renk deplasman formasının olduğu sezonda füme, siyah gibi kullanılabilecek başka koyu renk alternatiflerimiz de mevcut 3. forma için... Bordo gibi, turuncu gibi farklı, ancak taraftarın hoşuna gidilebilecek renkler de düşünebilirdi. Sarı ise zaten beyazın olduğu bir senede ne kadar doğru olurdu bilemiyorum ancak mor artık sıktı.


Kombinasyonlar:Forum üyelerimizden Utkan Nike'ın lansman için belirlediği şort-çorap kombinasyonlarını çizmiş. Nike içinde bulunduğumuz sezonda da değişik bir kombinasyon kullanarak lansman yapmıştı (Kırmızı şort, sarı çorap) ancak hiç bu şekilde sahaya çıkmadık. Bize kalırsa yine bu tip farklı bir kombinasyon ile tanıtım yapılır ancak beyaz şort ve kırmızı çorap kullanılır.

Bilgiler güncellendikçe biz de bu sayfadan güncellemeler yaparız.

Hiç yorum yok :

Copyright © 2010-2014 galatasarayformalari.com - Tüm Hakları Saklıdır