Bu Blogda Ara

5 Mart 2012 Pazartesi

2012-2013 SEZONU SIZAN FORMALAR HAKKINDA


Şimdiye kadar 3 tane forma fotoğrafı paylaştık sizlerle. Nike'ın kendi merkezinden kulüp için hazırlanan tasarımlardan 3 tanesi... Bu formaların gerçekliği kesin, direkt olarak içeriden bizim için alınmış fotoğraflar, ancak bu durum fotoğraftaki formaların gelecek sezon formalarımız olacağı anlamına gelmiyor. Neden ?


Nike her büyük kulübe, her premium üyesine aylar öncesinden pek çok tasarım yapar, hepsi özel tasarımlardır ve iç saha-dış saha ve/veya varsa 3rd formalar için o takıma birden fazla prototip hazırlarlar. Örnek olarak Inter'i ele alalım. 2011-2012 sezonu, yani şuan bulunduğumuz sezon için sadece iç saha formalarına 3 prototip hazırlanmıştı. Bunlardan 1 tanesi kulüp tarafından seçilmiş ve iç saha forması olarak kullanılmaya başlanmıştı. Yukarıdaki fotoğraf bu 3 formanın fotoğrafıdır.

Galatasaray'a da tıpkı Inter gibi 1'den fazla iç saha-dış saha forması hazırlanmış ve kulüp bunlardan 2 tanesini seçmiş, bu da direkt kaynaktan öğrendiğimiz bir bilgidir. Hangilerini seçtiğini bilmiyoruz, bilmemiz de çok çok zor. Bize sızdırılan bu fotoğraflardaki formalar evet Galatasaray için hazırlanmış, ancak seçilen formalar mı bilmemiz çok zor.

Kesin olarak aldığımız bilgi Çubuklu formanın veto yediği, fakat sızan beyaz ve siyah konusunda bir kesinlik yok. Gelecek sezon formalarımız olabilirler ancak olmama ihtimalleri de yüksek. Bir sonraki yazıda sızan formaları inceleyeceğiz.

11 yorum :

Adsız dedi ki...

eger bu formalar yakın zamanda sunulduysa bir gerçek daha ortaya çıkıyor ki oda; hala forma seçilememiş ve yine hazır kalıp olma ihtimali yüksek, yani yine özel bi beklentimiz olmamalı bence.!!

Selocan dedi ki...

@shopen

Formalarin fotograflari sunumlardan sizmadi bize. Nike'in takimlarin formalarini sakladigi bilgisayarlardan alinmis. Sunumlar coktan yapildi ve formalar secildi. Hepsi ozel premium formalar olacak.

NDishe dedi ki...

@Shopen

Formalar Elit kategori olucak o kesin fotolar yeni çekilmemiştir yeni düşmüş olabilir. çünkü sunumlar genelde biten sezonun sonunda yapılır. şöle düşünürsek eylül 2011 gibi sunumlar gelmiştir kulübe ben öle tahmin ediyorum çünkü şu vakitte formaların üretimde olması gerekiyor.

bu konuda selocan neder bilmem ama benim fikrim bu

Selocan dedi ki...

Fotograflar yeni cekildi. Bizim icin cekildigi icin bunu biliyorum. Ancak dedigin dogru sunumlar coktan yapildi, kulup formalari kabul etti ve su siralar uretime hazirlaniyorlardir. Bu fotograflar sunumlarda cekilmediler.

GeniuS dedi ki...

3 forma çıkacağını söylemiştiniz
beyaz formada "4" yazıyo
bu da bunların prototip olduğunun bir başka kanıtı olabilir,
umarım yönetim en güzellerini seçmiştir...

Adsız dedi ki...

@Selocan

öyle düşünmemiştim tabi oda doğru, umarım seçimdir ve aslolan seçilmiştir:)

Herhangi Biri dedi ki...

Ellerinize , sağlık gene fark yaratan bir haber. Ciddi ajanslar gibi çalışmanız takdire şayan.

öncelikle bu haber beni düşüncelere itti. şöyle ki; 1nolu tasarım büyük ihtimalle firmanın gelecek sene düşündüğü modellerden birisidir. yani klasik forması parçalı olan bir kulübe çubuklu tasarım yapılması çok akla yatkın gelmiyor. haliyle sanki bana gelecek sezon çubuklu forma düşünülüyor gibi geldi. şöyle düşünelim intere, arsenale vb kulüplere iç saha olarak tamamen farklı tasarım önerileri getirilmiyordur. bize getirildiğine göre muhtemelen kulüp ve nike gelecek sezon çubuklu getirmek istiyor gibi geldi.

saygılarımla

Conte Cristo dedi ki...

Özel forma tasarımı derken yanlış anlaşılması olmaması taraftarıyım. Tam olarak özel bi tasarım pek mümkün değil. Eğer Barcelona, Inter, ManU gibi takımlara bakılacak olursa onların formaları da hazır kalıp. Ama onlara bazı ayrıcalıklar tanınıyor orası ayrı

E dedi ki...

Bunlar mi yani Nike'in beklenen altin senesinin formalari.? Yahu yil boyu amator gonulluler zilyon tane tasarim yapar, en asagi 3-5 tane efsane forma yaparlar, ama her ne hikmetse Nike veya Adidas gider en basit, hicbir ozelligi olmayan formalari dayar agustos ayinda. 2005 yilindan bu yana dile kolay 7sene duzgun ve icime sinen bir forma gormedim. artik iyice umidi kestim bu forma isinden.. ayni paraya store dan iki uc parca urun aliyorum ben sag onlar selamet..aliyorum

E dedi ki...

Bunlar mi yani Nike'in beklenen altin senesinin formalari.? Yahu yil boyu amator gonulluler zilyon tane tasarim yapar, en asagi 3-5 tane efsane forma yaparlar, ama her ne hikmetse Nike veya Adidas gider en basit, hicbir ozelligi olmayan formalari dayar agustos ayinda. 2005 yilindan bu yana dile kolay 7sene duzgun ve icime sinen bir forma gormedim. artik iyice umidi kestim bu forma isinden.. ayni paraya store dan iki uc parca urun aliyorum ben sag onlar selamet..

Adsız dedi ki...

bişeyler oldu klup tasarım yarışması düzenliyor: http://www.galatasaray.org/kulup/haber/12631.php

Copyright © 2010-2014 galatasarayformalari.com - Tüm Hakları Saklıdır