Bu Blogda Ara

23 Nisan 2013 Salı

2013-2014 SEZONU OLASI KALECİ FORMALARIMIZ


Gelecek sezonun ipuçlarını diğer takımlarda görmeye devam ediyoruz. Bu sefer kaleci formalarımızın nasıl olabileceğine dair ipucunu Internacional kulübünden aldık. Manchester United ve Barcelona kaleci formalarını da özel tasarım yapıyor. Nike bünyesindeki diğer premium takımlar ise genelde tek tip kaleci forması kullanıyor. Internacional bizim gibi Nike Hollanda tasarım ekibinin sorumluluğunda olmasa bile Nike'ın premium takımları arasında yer alıyor. Yeni formalarını geçtiğimiz günlerde tanıttılar. Avrupa'daki sızıntıların aksine bu sefer resmi tanıtım yapıldığı için kaleci formalarını da görmüş olduk.

Geçtiğimiz seneden çok da farklı bir tasarım değil. Yine aynı rengin farklı tonlarından oluşan tasarım detayına sahip. Şuan içinde bulunduğumuz sezonun kaleci formalarında gövde tek renk, kollar ise bu rengin 2 farklı tonundan oluşuyordu (siyah formamızda o bir ton farklı bir renkte yapılmıştı). Bu sefer kollardaki o iki farklı ton kaldırılmış ve tek renk yapılmış. Bunun haricinde benzer gözüküyorlar bu senekiler ile.


Forum üyelerimizden sevgili Fatih Yıldırım, Internacional formaları üzerinde oynama yaparak kaleci formalarını bize uyarladı. Yeşil formanın olacağını düşünüyoruz, siyah ve sarı formalar ise bizim tahminimiz. Bu renkler haricinde başka renkler de kullanılabilir tabi ki, mesela bizim eskiden çok sık kullandığımız mavi kaleci formamız ile sürpriz yapabilirler, ya da bambaşka renklerde görebiliriz bu formaları. Yani renklere çok takılmayın, sadece tasarımın bu şekilde olacağını Internacional sebebiyle tahmin ediyoruz. Tabi Avrupa için başka bir kaleci forması kalıbı düşünürler mi bunu bilemeyiz.

Taraftarı ilgilendiren bölüme gelelim. Gelecek sezon kaleci formaları satılacak mı ? Bunu biz de merak ediyoruz. Bu sezon 3 kaleci formamız içinden seçilecek olan 2 forma satışa çıkacaktı, ancak olmadı. Talebin çok fazla olduğunu düşünürsek gelecek sezon en azından bir formanın sürekli satışta olacağını iyimser şekilde umut ediyorum. Sadece umut ama, kesin bilgiye sahip değiliz bu konuda. Premium kategoride olup da kaleci forması satışta olmayan başka takım var mıdır ona da bakmak lazım.

Hiç yorum yok :

Copyright © 2010-2014 galatasarayformalari.com - Tüm Hakları Saklıdır