Bu Blogda Ara

17 Ağustos 2013 Cumartesi

2013 2014 - Süper Lig'de Giymemiz Gereken Formalar

İlk Yarı:

İkinci Yarı:

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon için de maçlarımızda giyilmesi gereken formaları hazırladık. Bu sezon, füme dışında alternatif formamız olmadığından geçen sezonki beyaz formanın bu sezon da kullanılmasını -en azından ben- umuyorduk. GSStore'un internet sayfasında bu formanın hala satışta olması da bu yönde bir gelişmeye işaret ediyordu ancak TFF'nin internetten yayınladığı formalarda göremedik beyaz formayı. O yüzden bazı sıkıntılar ortaya çıktı. Pek gerçekleşeceğini düşünmediğim yönde füme formayı beyaz şort ve çorapla tamamladım. Beyaz çorap olarak da geçen sezonkini kullandım, çünkü bu sezon beyaz çorabımız olmasına rağmen katalogda gözükmüyor. Beyaz forma olmamasının en büyük sonucu olarak, Gençlerbirliği deplasmanında da göründüğü gibi büyük bir çakışma ortaya çıkıyor. Bu ikinci yarı Gaziantep deplasmanında ve içerideki Eskişehirspor maçında da yaşanacak. Çünkü, kırmızı-siyah renkli rakibe iç saha formasını giydiremeyecek bir sete sahibiz malesef.

Not: Bu yazıda esas alınan nokta formaların nasıl giyilmesi gerektiği... Yani forma kültürüne göre bu şekilde uyarlanması lazım kitler. Olması gerekeni esas aldığımız için TFF katalogunda bulunmayan kombinasyonlar var listede. 

Not2: Kırmızı forma şu yüzden yok. Parçalının giyilemeyeceği hiçbir maçta kırmızı da giyilemiyor. Kırmızının kullanılabileceği maçların tamamında parçalı da kullanılabilir ve öncelik her zaman parçalıdadır. Yani olaya kültür gözüyle bakarsak kırmızı ligde gereksiz gözüküyor. Tabi ki giyilir ancak bu listede giyilecekleri değil giyilmesi gerekenleri yazdık.

10 yorum :

se7en dedi ki...

Fener maçında şortlar sıkıntı olmaz mı?

BENVEO dedi ki...

Keşke senin gibi düşünen bir federasyon çıksada, daha sezon başlamadan her takımın 34 maçta giyeceği formaları önceden belli etse.. (tabi evsahibi takımın giyeceği formaya göre deplasman takımın forması ayarlanarak.) Böylelikle sizin bahsettiğiniz "Ya ben bu formayı getirmiştim" şeklindeki Anadolu takımı zihniyeti de ortadan kalkmış olur...

BENVEO dedi ki...

Keşke senin gibi düşünen bir federasyon çıksada, daha sezon başlamadan her takımın 34 maçta giyeceği formaları önceden belli etse.. (tabi evsahibi takımın giyeceği formaya göre deplasman takımın forması ayarlanarak.) Böylelikle sizin bahsettiğiniz "Ya ben bu formayı getirmiştim" şeklindeki Anadolu takımı zihniyeti de ortadan kalkmış olur...

N. Burak dedi ki...

@se7en

Beyaz şortların çakışması bir sıkıntı yaratmıyor aslında. İngiltere'de iki takım da beyaz şort kullanıyorsa iç saha formasında sıkıntı yaşanmıyor. Derbide de iki takımın da beyaz şort kullanması sıkıntı yaratmaz bence. En azından derbide.

traum dedi ki...

3. hafta eğer o kombinasyonu giyersek, geçen sene deplasmandaki manchester united maçında giydiğimiz kombinasyondan daha kötüsünü, belki de tarihimiz boyunca giydiklerimizin en kötüsünü (parçalı şortumuz dahil) giymeyi başarmış olacağız. renkleri siyah beyaz takımlar bile siyah formanın altına beyaz şort kullanmıyorlar artık. beyaz formanın gerekliliği hakkındaki post a aynen katılıyorum. beyaz ya da sarı forma her yıl kesin olmalı.

Anil Nil dedi ki...

Admin kardes su yeni sezondaki yazi fontlari hakkinda da bi bilgilendirme yapsan ?? Butun takimlar ayni fontu kullaniyo bunu sadece premier ligde gormustum.

Emir OTLUOGLU dedi ki...

Daha ilk haftadan Antep'in beyaz sortla istanbul'a gelerek supriz (!) yapacagini hissediyorum. Bi de bizimkiler satsin diye kirmizi forma ile cikarlarsa PTesi senlik var :))

Gökmen Gökmen dedi ki...

Eskişehir kombinasyonu bunu anımsattı

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/11/05/fft99_mf942089.Jpeg

Furkan Kahraman dedi ki...

en az yarısı tutmaz bu listenin

msatf şhn dedi ki...

3. hafta olmamış

Copyright © 2010-2014 galatasarayformalari.com - Tüm Hakları Saklıdır